Zásady První Pomoci – Zásady Poskytování První Pomoci A Nejčastější Mýty - Srovnátor.Cz

akční-letenky-do-lisabonu Sunday, 7 August 2022

Zaznamenejte potřebné informace akutní příhodu a čas vzniku event. jak k ní došlo, jak jste postupovali při vyšetření a ošetření postiženého, údaje o dřívějších onemocněních pokud jste je zjistili, případně jména svědků a osob, které se podílely na vyproštění a ošetření. Předejte nemocného zdravotnické pomoci, nebo zahajte improvizovaný převoz, pokud to dovolí stav postiženého. Zdá se vám to jako pustá teorie? Máte pravdu. Je však vždy nutné si srovnat v hlavě některé základní věci a dokreslit schéma postupu. Dobrý začátek je poloviční úspěch. Příště něco praktičtějšího.

  1. Pracovní list
  2. Při krvácení

Pracovní list

Vážná zranění způsobená autonehodou, srdeční kolaps, popáleniny následkem požáru a mnoho dalších. Život člověka v takových chvílích visí doslova na vlásku a ve většině případů záleží na pomoci druhých. Ti často musejí jednat velmi rychle, protože každá minuta a možná i sekunda může ovlivnit život oběti. Co byste měli zvládnout i vy Základem první pomoci je teoretická znalost, ale i praktická dovednost resuscitace (masáž srdce a dýchání z úst do úst). Ne každý ví, jak na to, a proto je důležité si ji často zopakovat.

Standardy poskytování první pomoci jsou zásadním materiálem pro její výuku - určují pro jednotlivé stavy ohrožení zdraví či života nejvhodnější postup předlékařské první první pomoci (standard). Standardy první pomoci byly schváleny ministry zdravotnictví, obrany, vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a dopravy a spojů jako závazné pro výuku první pomoci laiků na území České republiky. Standardy navazují na obdobnou pomůcku vydávanou ČSČK pod názvem Jednotné zásady poskytování první pomoci od roku 1982. Za dekádu od prvního vydání Standardů (2002) prodělaly vědecké poznatky i jejich odraz v praxi přirozený vývoj, na který bylo třeba reagovat i v oblasti výuky první pomoci laiků. Po doplňcích stávajících Standardů (2006, 2010) se ČČK rozhodl provést jejich celkovou revizi a u příležitosti Světového dne první pomoci v r. 2012 jejich revidované vydání vyšlo tiskem. Pravidelně obsah Standardů porovnáváme s vývojem medicínských poznatků. S ohledem na vydání nejnovějších International first aid and resuscitation guidelines publikovaných r. 2016 Mezinárodní federací společností ČK&ČP byly Standardy první pomoci vydány v r. 2017 zatím v poslední verzi, a to jako elektronická publikace (ke stažení zde; *, 230 kB).

zásady první pomoci pracovní list

Číslo, které je nutné znát nazpaměť, jelikož v případě jakékoli nehody dokáže každá sekunda jeho hledání v telefonu či na internetu negativně ovlivnit život postiženého. Pokud voláte záchrannou službu, nezapomeňte: popsat nehodu či situaci, při které došlo ke zranění uvést místo, kde k tomu došlo sdělit přesný popis zranění osob/osoby uvést své jméno a telefonní číslo Mýty první pomoci aneb Vyvrácení starých praktik 1. Kdo prošel autoškolou, zvládne první pomoc levou zadní – odborníci se shodují na tom, že výuka první pomoci v autoškolách je zanedbaná a rozhodně budoucí řidiče nepřipraví na případnou krizovou situaci První pomoc pro vás: Kurzy či jiné vzdělávací aktivity, které rozšíří váš okruh znalostí a dovedností v oblasti první pomoci. 2. Když se někdo dusí, pomůže propíchnutí krku a vstrčení brčka – zastaralá technika, která spíše uškodí, než že by pomohla První pomoc pro vás: Když uvidíte kohokoli se dusit, uveďte ho do pozice vestoje s rozkročenýma nohama v předklonu. Pokud kašle, nic neprovádějte.

Pokud se k němu odhodláte, platí interval 30 stlačení hrudníku na 2 vdechnutí. V případě, že budete provádět pouze masáž srdce, provádějte ji nepřetržitě. Krvácení zastavíte stlačením přímo v ráně a pevným ovázáním, rána ale nesmí být příliš zaškrcená. U šokového stavu se dodržuje pravidlo 5T (tišení bolesti, teplo, tekutiny, ticho a transport). 5. Zavolejte záchrannou službu Kontaktujte záchrannou službu na telefonním čísle 155 (případně 112). Důležité je sdělit co nejvíce informací: CO se stalo, KDE se to stalo, KOLIK je postižených a jaký je CHARAKTER ZRANĚNÍ. 6. Zůstaňte u zraněného U zraněné osoby zůstaňte až do příjezdu záchranné služby. Průběžně kontrolujte její stav a poskytujte další pomoc dle potřeby. Resuscitaci je potřeba provádět až do příjezdu záchranné služby, pokud postižený nezačne dýchat dříve.

Při krvácení

  • Nejlepší dámské trekové boty
  • Počátky českého státu
  • Robotický čistič oken bazar poiskovo reference system
  • Obecné zásady první pomoci - Ordinace.cz
  • První pomoc v 8. B – ŠKOLY PRAHY 13
  • Zasady první pomoci
zasady první pomoci

Každý umělý vdech musí být dostatečně dlouhý a hluboký, dále frekvence 12-16 vdechů za minutu. Jak poznat, že je dýchání účinné: Zvedá se hrudník, lepší se barva postiženého, hmatný tep na krkavicích. C – cirkulace Tím je myšlen oběh krve. A ten zajistíme masáží srdce. V místě hrudní kosti, dlaněmi na sobě, bez prohýbání v lokti stlačujeme hrudník opakovaně 100 x za minutu. Na drobné lechtání hrudníku známé z televizních seriálů zapomeňte – je nutné stlačit hrudník opravdu pořádně a hrudní koš vám to rozhodně neusnadní. Je to vysilující, ale do příjezdu záchranky nepřestáváme. V dlouhých chvílích se více dozvíte na následujících adresách: (anglicky)

). Kdo volá. Poznámka Zkušený operátor se vždy na vše potřebné vyptá, strach z nezvládnutí hovoru není na místě. Hovor ukončete až po operátorovi jako poslední. Budete-li vyzváni, abyste nezavěšovali, vyčkejte navázání dalšího kontaktu poté, co operátor vyšle záchranný tým na místo události. Voláte-li z mobilního telefonu, nechte jej zapnutý, aby se Vás operátor mohl v případě jakýchkoliv nejasností či obtíží dovolat zpět. Volání na linku 155 (příp. 112) je bezplatné! V případě potřeby vám operátor poradí, jak máte první pomoc poskytnout. 4. Do doby příjezdu týmu záchranné služby Zraněnému nejvíce pomůžeme tím, že do doby příjezdu ZZS poskytujeme zraněnému adekvátní první pomoc. Zraněného nebo nemocného nikdy sami netransportujeme nebo nepřepravujeme naproti ZZS. Zajistíme odborný transport zavoláním na 155 a vyčkáme na příjezd týmu ZZS. Ten teprve určí jakým způsobem a jakou technikou bude postiženého transportovat. Do té doby udržujeme trvalý a intenzivní dohled nad postiženým a poskytujeme adekvátní první pomoc.

Standardy nejsou učebnicí, ale metodickým materiálem - souhrnem postupů předlékařské první pomoci, kterým mají být vyučováni laici. Informace o učebnicích první pomoci, které Český červený kříž vydal, můžete nalézt na stránce věnované ediční činnosti ČČK.

Jestliže ani na jeden z podnětů nereaguje, pokračujte ke kontrole dechu. Pokud je to možné, přetočte jej na záda a uvolněte dýchací cesty. Toho docílíte zakloněním hlavy postiženého a odstraněním překážek z úst (jídlo, krev). Dále zkontrolujte dýchání. Přiložte ucho k nosu a ústům postiženého a sledujte jeho hrudník. 4. Zahajte první pomoc Způsob provádění první pomoci záleží na typu poranění a stavu zraněného. Pokud se jedná o stav bezvědomí, kdy zraněný nedýchá vůbec nebo málo (chrčí, lapá po dechu), je potřeba zahájit kardiovaskulární resuscitaci. Klekněte si vedle postiženého a spodní hranu ruky přiložte na jeho hrudník (na hrudní kost). Spodní hranu druhé ruky přiložte na první ruku a propleťte prsty. Propněte lokty a začněte rytmicky stlačovat hrudník postiženého do hloubky 5 až 6 cm frekvencí 100 krát za minutu (k udržování tempa pomáhá, když si budete nahlas nebo v duchu zpívat nějakou písničku). K resuscitaci patří také umělé dýchání, ale dnes už není stanoveno jako nutnost pro první pomoc.

  1. Mléko do katy b
  2. Strupy na kůži psa peugeot citroën
  3. Dědické řízení poplatky
  4. Dezinfekce kurníku savem
  5. Jak nabít kristall
  6. Hubnoucí polévka že zelí zeli pepper mill brushed
  7. Manuální odsávačka hlenů
  8. Dárky pro hacé click
  9. Jed na krtky
  10. Bílková roláda s ořechy recept
  11. Kytky od pepy kytka týdne
  12. Prodej mobilních telefonů praha 1
  13. Kaufland dejvice otevírací doba ceo
  14. Malé a střední podniky čr